Protect

go back to list

Jagiellońska 76
70-364 Szczecin
660 174 777

kontakt@protect.szczecin.pl
http://bit.ly/Protect_Szczecin_MWO


Sprawdź na MAPIE

Dodaj Opinię

Zapraszamy

PROTECT Szczecin - rolety materiałowe, zewnętrzne, rzymskie i wiele więcej

Większość osób kojarzy rolety z tymi najprostszymi, dostępnymi w każdym sklepie. Czy wiesz, że istnieją też rolety drewniane, plisy i żaluzje w setkach kolorów?
 

Żaluzje drewniane Szczecin: gdzie zamawiać?

Jednym z najpopularniejszych ostatnio wariantów są żaluzje drewniane. Szczecin posiada kilka dobrych sklepów. Jakie informacje na temat trendów przekazują sprzedawcy z Protect Szczecin, ul. Jagiellońska 76. - Wbrew pozorom „zwyczajne” kolory wcale nie są najbardziej popularne. Klienci często pytają o odcienie takie jak orzech, drewno wenge czy tekowe. - zdradzają eksperci. Rolety drewniane mogą być zaimpregnowane w ten sposób, że zwykłe drewno zacznie kolorem przypominać egzotyczne gatunki. Do tego istnieją oczywiście warianty w różnych kolorach, co jeszcze lepiej pozwala dopasować całość do stolarki okna. A do jakich wnętrz pasują żaluzje drewniane? Szczecin nie narzeka na brak przedwojennych kamienic. Właśnie tam, wśród klimatycznych detali snycerskich i belek przystropowych najlepiej sprawdzą się tego typu rolety dzień-noc. Inne zastosowanie to nowoczesne apartamenty. Jeśli rama okienna i podłoga jest z ciemnego, eleganckiego drewna, to lepiej nie psuć efektu, montując zwykłe rolety z plastiku.
 

Kiedy sprawdzają się żaluzje tarasowe?

Innym oryginalnym rozwiązaniem, o jakie pytają klienci w salonie Protect Szczecin przy ul. Jagiellońskiej 76, są żaluzje tarasowe. O co chodzi w przypadku tego rozwiązania?
To rolety na wymiar, montowane np. dookoła tarasu,
dają bezpieczeństwo wewnątrz, ale pozwalają też wyjrzeć na zewnątrz,
są dostępne w dziesiątkach wariantów kolorystycznych.
 
Większość osób rezygnuje z nich, twierdząc, że balkon nie ma typowych rozmiarów, więc nie da się tam zamontować rolet. To żaden problem – sprzedawcy z Protect uspokajają, że można zamówić też rolety na wymiar. Szczecin obfituje ostatnio w realizacje architektoniczne, w których całe ściany są przeszklone, a nawet kopułowate czy o innym nietypowym kształcie. Tam też można mieć żaluzje dzień-noc: pod warunkiem, że zamówisz je specjalnie na wymiar. Nie ma nic gorszego niż za małe żaluzje, które wyginają się i nie chronią wnętrza przed światłem słonecznym, a poza tym całkowicie rujnują estetykę w pokoju. Jednolite żaluzje tarasowe mogą być z kolei odpowiedzią na niezbyt atrakcyjną elewację. Przez media regularnie przetaczają się dyskusje o tym, jak poprawić estetykę polskich miast, godząc się jednocześnie z tym, że każdy z nas chce urządzić balkon po swojemu. Deweloperzy mogą wypróbować bardzo proste rozwiązanie, proponując najemcom lub właścicielom mieszkań rolety z montażem według jednolitego wzoru, np. utrzymane w kilku odcieniach do wyboru. Tym sposobem użytkownicy będą mogli zakryć balkon w wyjątkowo stylowy sposób. To szczególnie przydatne w przypadku balkonów i tarasów położonych na parterze, gdzie często bardzo trudno o prywatność.

Rolety z montażem i na wymiar Szczecin

Istnieją trzy usługi, które wychodzą poza standard oferowany w zwykłych sklepach wnętrzarskich:
rolety z montażem,
rolety na wymiar (szczeciński Protect oferuje obie te usługi)
rolety według własnego projektu.
 
Ten trzeci wariant jest najtrudniejszy w realizacji, ale nie niemożliwy – o czym przekonują nowatorskie projekty architektów wnętrz realizowane w całej Polsce. Jednak już rolety z montażem albo plisy pod wymiar konkretnego okna można bez żadnego trudu zamówić w dobrym salonie, który oferuje do wglądu katalogi, a w nich często setki wariantów konkretnej rolety do wyboru. 
 

Plisy, żaluzje, rolety dzień-noc

Istnieje wiele różnych nietypowych rodzajów rolet, które mogą rozwiązać problemy właściwe dla konkretnego wnętrza. Plisy są najlżejsze, więc sprawdzą się, jeśli są wątpliwości czy okno lub ściana nad oknem są w stanie utrzymać duży ciężar. Ciekawym rozwiązaniem są rolety dzień-noc, czyli chyba najnowocześniejsze dostępne obecnie rolety zaciemniające.  Szczecin to miasto, w którym świetnie się sprawdzają, bo pozwalają mieszkańcom obserwować świat zza rolet, będąc jednocześnie doskonale chronionymi przed słońcem i spojrzeniami. Rolety dzień-noc występują w wielu wariantach kolorystycznych i materiałowych, a także z różnorodnym systemem montażu. 
 

Dobierz rolety do swoich okien

Na koniec warto jeszcze omówić rolety zewnętrzne. Szczecin nie ma już takiego problemu z przestępczością jak kiedyś, ale wciąż warto zabezpieczyć mieszkanie na parterze przed złodziejami. Powstaje ostatnio dużo reprezentacyjnych budynków, w których najatrakcyjniejsze są duże mieszkania na parterze z własnym tarasem. Bardzo często już po zakupie okazuje się, że w tych mieszkaniach trzeba zamontować rolety antywłamaniowe. Szczecińską specyfiką jest dosyć gęsta zabudowa, a takie żaluzje pozwalają też szybko zakryć okna i zyskać upragnioną prywatność. Trzeci powód, dla którego lepiej mieć dobre rolety tarasowe czy okienne w swoim domu na parterze, to spojrzenia ludzi przebywających na poziomie ulicy. W ostatnich latach niejednokrotnie zdarza się, że nowe obiekty mieszkalne powstają np. w takim miejscu, że przechodnie korzystający z kładki czy stojący na skarpie mogą swobodnie zaglądać do okien nowopowstałego domu. W takim wypadku jedynie rolety zapewnią intymność osobom przebywającym w środku. 
 

Rolety zaciemniające – Szczecin o każdej porze roku

Ostatnio coraz więcej osób kupuje mieszkania z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Gdy sami tam nie mieszkamy, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, czego mogą potrzebować przebywający w apartamencie lokatorzy. Tymczasem pragnący spokoju, anonimowości i wytchnienia od zgiełku turyści mogą marzyć o roletach zaciemniających. Szczecińskie słońce to kolejne, co może im przeszkadzać, a przecież większość turystów przybywa do miasta latem. Na co mogą liczyć inwestorzy? Właściciele mieszkań rzadko zdają sobie sprawę z tego, że kupując np. rolety antywłamaniowe do kilku lokali jednocześnie, być może będą mogli liczyć na korzystne rabaty. Podsumowując, warto zamontować odpowiednie osłony okien zarówno dla siebie, jak i w mieszkaniach na wynajem czy na sprzedaż.
Anwis in numbers
1000
distributors throughout Poland
42 countries
export to worldwide
3000
installed products per day
801 88 99 22