Pokój ucznia pełni o wiele więcej funkcji niż pokój przedszkolaka. Jest nie tylko miejscem wypoczynku i zabawy, ale także nauki i spotkań z rówieśnikami. Co ważne, raz urządzony będzie służył nam przez kilka lat. Im lepiej go zaplanujemy, tym chętniej dziecko będzie odrabiało w nim lekcje. Bardzo ważną rolę w aranżowaniu wnętrza i zapewnieniu odpowiednich warunków do nauki odgrywa okno. Od jego rozmiarów zależy, ile światła przeniknie do wnętrza.
 
Zazwyczaj pod oknem ustawiamy biurko, przy którym będą odrabiane lekcje. Oczywiście, jeśli dziecko jest praworęczne, biurko powinno stać lewym bokiem do okna, a gdy leworęczne – prawym. W ten sposób nasz uczeń nie będzie zasłaniać światła podczas pisania, a wpadające do wnętrza promienie nie będą odbijały się od blatu, zeszytu lub książki. 


Duże okno lepiej doświetli pokój, jednak może też powodować nadmierne nagrzewanie wnętrza latem lub odczucie chłodu zimą. W szczególności, gdy uczeń spędza dużo czasu na nauce, tuż przy oknie. Kontrolę nad słońcem ułatwią nam odpowiednie osłony okienne, które poza designem czy kolorystyką, zaoferują nam dużą funkcjonalność.

Dobrym wyborem mogą okazać się żaluzje plisowane. Ich konstrukcja oferuje dużą swobodę w ustawianiu tkaniny na dowolnej wysokości okna. Rynny żaluzji plisowanych można swobodnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej, zasłaniając od góry lub od dołu wybrany fragment szyby. Z łatwością poradzi sobie z tym każde dziecko.


Gdy pokój ucznia znajduje się na poddaszu, potrzebna będzie skuteczniejsza ochrona przed nagrzewaniem się wnętrza w postaci osłon do okien dachowych. Zapewnią ją m. in. klasyczne żaluzje plisowane z tkaniną zaciemniającą lub duo. W drugim przypadku stosowane są dwa różne rodzaje materiałów w jednej żaluzji, na przykład transparentny i blackoutowy. Ich właściwe ustawienie pozwoli przesłonić okno w taki sposób, aby stworzyć jak najbardziej komfortowe warunki dla dziecka. W ciągu dnia transparentna tkanina wpuści do pokoju rozproszone światło. Z kolei zaciągnięcie materiału zaciemniającego podczas słonecznego dnia, osłoni wnętrze przed intensywnym słońcem i skutecznie zmniejszy temperaturę w pomieszczeniu.


Niezwykle ważne jest, że na tkaninach oferowanych przez firmę ANWIS nie gromadzi się kurz i łatwo je utrzymać w czystości. Doskonale nadają się więc dla dzieci uczulonych na alergeny.

Poza funkcjonalnością w pokoju ucznia niezwykle ważne jest estetyczne wykończenie wnętrza. Wszystkie elementy wyposażenia powinny współgrać ze sobą, tworząc komfortową przestrzeń do wypoczynku, zabawy i nauki. Podczas aranżowania możemy wziąć pod uwagę sugestie dziecka, jednak pamiętajmy, że jego upodobania zmieniają się szybko wraz z zainteresowaniami. Lepiej więc będzie wybrać na przesłony tkaninę o  ponadczasowym designie. Jeśli ściany są w kolorach pastelowych, możemy ożywić wnętrze wybierając tkaniny o intensywnych barwach. W zależności od rozmiarów okna, które przesłaniają mogą stać się jednym z elementów wnętrza albo głównym motywem dekoracyjnym. Dobrze jest przy tym zachować umiar – przesłony nie powinny męczyć wzroku ani też rozpraszać.

 
Produkty marki ANWIS są zgodne z normami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci (Child Safety).
 

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie