Żaluzja na tarasie – pomysł na naturalne przedłużenie fasady budynku

Aby móc w pełni cieszyć się możliwościami, jakie roztacza przed nami wizja wypoczynku na tarasie, warto zadbać, by absolutnie nic nam go nie zakłóciło. Nowoczesne osłony tarasowe skutecznie ochronią nas zarówno przed ciekawskim okiem sąsiadów lub przechodniów, jak i intensywnymi promieniami słonecznymi i nagłymi zmianami atmosferycznymi. Ponadto zapewniają optymalną temperaturę panującą w przestrzeni tarasowej, umożliwiając jednocześnie swobodną regulację dopływu światła dziennego.

Fasadowa żaluzja na taras w idealny sposób łączy estetykę z funkcjonalnością. Wykonana jest z wysokiej jakości aluminium i dostępna w szerokiej palecie barw oraz oklein drewnopodobnych, dzięki czemu łatwo dopasowuje się zarówno do elewacji budynku, jak i materiałów użytych do budowy i aranżacji tarasu. Chcąc zachować nowoczesną bryłę budynku, warto rozważyć montaż tarasowych żaluzji fasadowych. Lamele żaluzji posiadają różne kształty (S, C lub Z), które można ustawić pod dowolnym kątem, tak by dodatkowo spotęgować wrażenia wizualne, wykorzystując przenikające przez nie światło. 
Roleta na tarasie – poznaj alternatywne pomysły na osłonięcie tarasu
Sprawdzoną alternatywą dla żaluzji tarasowych są nowoczesne rolety zewnętrzne, które stanowią doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Do wypełnienia ich profili wykorzystano piankę poliuretanową. Opuszczona roleta na osłonięcie tarasu skutecznie chroni przed promieniami słonecznymi, a w chłodne wieczory na dłużej zatrzymuje nagromadzone w ciągu dnia ciepło. Trwałość użytych materiałów oraz dodatkowe blokady sprawiają, że roleta na taras pionowa zewnętrzna stanowi dodatkowo zabezpieczenie przed włamaniem. Ponadto roleta na taras od wiatru może zostać zintegrowana z rolowaną moskitierą, co dodatkowo zabezpiecza domowników przed owadami. Podobnie jak żaluzje fasadowe ma wiele wariantów kolorystycznych, przez co może idealnie komponować się z każdą konstrukcją.

Ciekawym rozwiązaniem sprawdzającym się zarówno przy dużych przeszkleniach, jak i tarasach czy altanach, są rolety zewnętrzne SCREEN. Dzięki różnej kolorystyce oraz przezierności tkanin może to być pomysł na osłonięcie tarasu przed przenikaniem promieni słonecznych, nie dając przy tym efektu całkowitego zaciemnienia przestrzeni wewnątrz. Tkaniny screenowe wykonane są z włókna szklanego lub poliestrowego, które dodatkowo pokryte jest warstwą PVC, dzięki czemu są wyjątkowo odporne na promienie UV. W pozycji opuszczonej osłona może pełnić funkcję moskitiery tarasowej, która pozwoli cieszyć się spokojnym odpoczynkiem na powietrzu.


Żaluzja czy roleta na tarasie domowym – sposoby sterowania
Żaluzje zewnętrzne na taras domowy czy rolety dają możliwość sterowania manualnego, przez co nie wymagają doprowadzania sieci elektrycznej. Każde z rozwiązań możemy oczywiście zautomatyzować i zarządzać nim korzystając z pilotów, sterowników naściennych czy z pozycji dedykowanej aplikacji na smartfonie. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest zaprogramowanie gotowych scenariuszy, dzięki którym osłony tarasowe będą automatycznie opuszczały się lub podnosiły o konkretnych godzinach.

Żaluzja na tarasie czy roleta może stanowić jeden z elementów stanowiących system Smart Home, dzięki czemu położenie osłony będzie automatycznie dopasowywać się do warunków wskazanych w czujnikach pogodowych. Funkcjonowanie osłon tarasowych w ramach systemu inteligentnego domu umożliwia także współpracę żaluzji czy rolety z domowymi systemami ogrzewania, klimatyzacji i oświetlenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie zoptymalizować pracę wszystkich urządzeń i oszczędzać energię elektryczną
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22