Taśmy, plastry, śruby i gwoździe samoprzylepne – oto czym coraz częściej zastępujemy wiercenie dziur w ścianach. Skoro tak wygodnie możemy dziś mocować obrazy czy półki, nic dziwnego, że także od rolet oczekujemy coraz łatwiejszego montażu. Te kryteria spełniają bez wątpienia rolety plisowane - bezinwazyjne jeśli chodzi o sposób instalowania ich w oknie, a do tego pozwalające na dowolne konfiguracje w użytkowaniu, w zależności od potrzeb. Ten rodzaj montażu rolet docenią m.in. osoby, które nie czują się zbyt pewnie w majsterkowaniu, a mimo wszystko nie chcą angażować fachowca. Rolety plisowane to także doskonały wybór dla wielbicieli kwiatów – montując je przy listwie przyszybowej zyskują więcej miejsca na parapecie i pewność, że roleta przy zaciąganiu i opuszczaniu w żaden sposób nie uszkodzi roślin.

 
 Rolety plisowane bezinwazyjne są nakładane na ramę okna lub mocowane na taśmę do szyby.

 

Osłony wewnętrzne do zadań specjalnych

Popularne plisy doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, w zimowych ogrodach, na przeszklonych sufitach, w niestandardowych oknach oraz w każdym innym miejscu, które chcemy zaaranżować nowocześnie i z pomysłem. Szeroki wachlarz tkanin pozwala dopasować idealny materiał nie tylko pod względem wyglądu, ale również funkcjonalnym - zapewniając pożądany zakres zaciemnienia pomieszczenia. W ofercie ANWIS rolety plisowane bezinwazyjne są dostępne jako jeden z wariantów żaluzji plisowanych sterowanych uchwytem lub sznurkiem, a także dla rolet plisowanych montowanych w ogrodach zimowych. Ten rodzaj montażu sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie chcemy wiercić w ramach okien, aby ich trwale nie uszkodzić lub nie stracić gwarancji.

Istnieją dwa podstawowe sposoby bezinwazyjnego montażu rolet. Pierwszy polega na mocowaniu elementów plisy bezpośrednio na szybie okiennej za pomocą specjalnej szyny z taśmą samoprzylepną. W drugim przypadku, wykorzystuje się bezinwazyjny uchwyt, na który nakłada się zatrzask, przylegający do szyby pod kątem 90 stopni. Na ramie okna montowane są 4 zatrzaski bezinwazyjne. Na koniec ukrywa się je pod zaślepką maskującą. Warto zauważyć, że rolety plisowane bezinwazyjne, jako jedne z nielicznych, można zamontować także na oknie z wywietrznikiem.

 
Rolety plisowane zaciemniające zatrzymują do stu procent światła słonecznego.

 

Idealne rozwiązanie dla wynajmujących mieszkanie

Czy wynajmujący jest zobowiązany do zapewnienia osłon okien, takich jak zasłony czy rolety? Odpowiedź brzmi: nie. Jednak rolety w wynajmowanej nieruchomości mogą być jednym z tych elementów, które przyciągną „lepszych” najemców. Ci bowiem uważają, że zapewnienie osłon okiennych jest obowiązkiem właściciela nieruchomości i rzadziej wynajmują przestrzeń, w której takich rozwiązań nie ma, co wiąże się z poczucie braku prywatności. Lokatorzy unikają także zwykle płacenia za cokolwiek, czego nie mogliby zabrać ze sobą po zakończeniu najmu. Rzadko decydują się na zakup zasłon czy rolet we własnym zakresie. Z drugiej strony tym, co ich powstrzymuje, jest to, że w wynajmowanych mieszkaniach wiercenie lub wkręcanie czegokolwiek w ramy okienne jest często zabronione. Rolety plisowane bezinwazyjne wydają się być w tym przypadku najlepszym wyborem. Dzięki ich wysokiej estetyce, doskonale uzupełnią przestrzeń, a jednocześnie są łatwe w utrzymaniu w czystości i praktyczne dla najemców.

 
Rolety plisowane na wymiar można dopasować do każdego rodzaju okien pionowych i dachowych.

 

Czy rolety plisowane bezinwazyjne nadają się do drzwi balkonowych uchylno-przesuwnych?

Tego typu rozwiązania są spotykane coraz częściej. Drzwi balkonowe czy tarasowe pozwalają na doświetlenie wnętrza domu czy mieszkania. W chłodniejszych okresach jest to zwykle bardzo pożądane. Kiedy dni są krótkie i ponure, każdy promień słońca jest na wagę złota. Problem może się pojawić wraz z nadejściem lata, lub w te dni, gdy słońce operuje wyjątkowo intensywnie i wdziera się przez szyby. Wówczas możemy chcieć tego uniknąć. Jednak nie każda osłona przeciwsłoneczna nadaje się na drzwi uchylno-przesuwne. Najlepszym rozwiązaniem są rolety plisowane bezinwazyjne, które są nie tylko proste w montażu, ale także pozwalają na swobodne przesuwanie drzwi
Polecane wpisy
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie