Rolety rzymskie cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników łączenia pięknego stylu z dużą funkcjonalnością. Ich cechą charakterystyczną jest sposób składania - tkanina tworzy eleganckie marszczenia. Rolety rzymskie do salonu spełniają również funkcję ochronną, ponieważ ograniczają ilość promieni słonecznych, wpadających do pomieszczenia. Jednocześnie są dobrą barierą przed nazbyt dociekliwymi sąsiadami. Nic więc dziwnego, że zyskały tak duże grono fanów.
 

Rolety rzymskie do salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski od kilku lat jest jedną z najchętniej wybieranych i najczęściej goszczących konwencji w naszych domach. Jego cechami szczególnymi są minimalizm, prosta forma i stonowane barwy. Pomieszczenia w stylu skandynawskim opierają się na bieli, szarości lub brązie z dodatkami w pastelowych kolorach. Styl skandynawski jest też nierozerwalnie związany z naturą. Nie znajdziemy tu krzykliwej czerwieni ani intensywnej żółci, za to bardzo dużo drewna i kamienia w jasnych barwach. W takim wystroju dominują geometryczne wzory, a pomieszczenia są przede wszystkim funkcjonalne. Z pozoru salon w skandynawskim klimacie może budzić skojarzenia z surowym wnętrzem, dlatego dodatki pełnią istotną rolę - ocieplają i nadają przytulności.
 
Rolety rzymskie do salonu w stylu skandynawskim powinny spełniać wszystkie jego założenia. W takich pomieszczeniach świetnie sprawdzą się naturalne tkaniny. Powinniśmy przy tym postawić raczej na prostotę niż krzykliwą formę. Kolorystyka po części będzie uzależniona od barw, jakie już znalazły się w salonie. Nie ulega jednak wątpliwości, że beż, delikatny i ciepły brąz lub odcienie szarości powinny idealnie wpasować się w ten styl. Dla bardziej wyrazistego efektu możemy zdecydować się na rolety rzymskie do salonu w delikatne geometryczne wzory.
 

Rolety rzymskie do salonu w stylu industrialnym

Typowy styl industrialny znalazł swój początek w Nowym Jorku. Obecna forma, w jakiej widujemy go w salonach, czerpie z niego to, co najlepsze, a jednocześnie stroni od przesadnej surowości wnętrza. Zwykle wiążemy go z dużą przestrzenią - to właśnie w ogromnych salonach styl industrialny prezentuje się najlepiej. Kolorystyka w zdecydowanej większości będzie utrzymana w przeróżnych odcieniach szarości. Często pojawiają się nieotynkowane ściany, których jedyną ozdobą jest goła, czerwona cegła. Dla złamania chłodnego i zimnego klimatu wykorzystuje się drewniane elementy, raczej w ciemnych odcieniach brązu, z widoczną fakturą słojów. Styl industrialny uwielbia również metal, najlepiej jeśli zostanie pomalowany na czarno. Lampy, elementy mebli, ozdoby - każde z nich zawierają metalowe elementy.
 
Rolety rzymskie do salonu w stylu industrialnym mogą świetnie uzupełniać wnętrze, o ile nie wybierzemy materiałów i kolorów, które zupełnie nie pasują do surowego, często wręcz ascetycznego, klimatu. Aksamit, welur czy satyna zupełnie się tutaj nie sprawdzą, za to len czy tiul już jak najbardziej. Powinniśmy też unikać bardzo ciepłych kolorów. Rolety rzymskie do salonu mają spójnie komponować się z ogólną konwencją, więc zdecydowanie lepiej postawić na szarość lub brąz. Powinno nam zależeć także na możliwie jak najprostszym kroju i gładkiej tkaninie. Delikatne wzory mogą się sprawdzić, ale pod warunkiem, że nie będą się zanadto wyróżniać.
 

Rolety rzymskie do salonu w stylu boho

Styl boho jest w zasadzie zupełnym przeciwieństwem industrializmu. Zamiast surowych wnętrz stawia na ciepłe i przytulne pomieszczenia. Znajdziemy tu mnóstwo nawiązań do kultury ludowej, w szczególności Afryki, Australii i Ameryki Południowej. Nie brakuje tu radosnych kolorów, wyrazistych akcentów i dużej różnorodności. Styl boho jest naturalny i bezpretensjonalny, wyraża zamiłowanie do tradycyjnego rzemiosła i wykorzystuje naturalne surowce. Kolory dominujące to beż, biel, przygaszone zielenie, odcienie czerwieni i żółtego, przeplatane czarnymi dodatkami. Wśród materiałów króluje wiklina, bambus, glina, cyna, miedź, bawełna i len. Wzorzyste poduszki i pledy to w zasadzie niezbędny element każdego pomieszczenia.
 
Rolety rzymskie do salonu w stylu boho mogą go jeszcze bardziej podkreślać albo nieco stonować. Jeśli dojdziemy do wniosku, że brakuje nam wzorzystych elementów albo chcemy nawiązać do natury, powinniśmy wybrać rolety o soczystym kolorze i ciekawym - może zwierzęcym - motywie. Kiedy szukamy raczej rozwiązania, które ma stonować nasz salon, najlepiej zdecydować się na proste lniane albo bawełniane rolety w kolorze beżu lub w delikatnej, miodowej barwie.
 
Niezależnie od stylu, rolety rzymskie do salonu muszą podkreślać jego cechy. To bardzo istotny dodatek, który może mieć ogromny wpływ na ogólny odbiór pomieszczenia. Warto więc zadbać o to, aby był spójny z całą aranżacją.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22