Rolety zewnętrzne SCREEN – bezpiecznie i komfortowo

Rolety zewnętrzne pełnią cały szereg funkcji wpływających bezpośrednio na komfort domowników. Stanowią doskonałe zabezpieczenie przed słońcem, wiatrem, zanieczyszczeniami i owadami.

Osłony okienne to także forma dekoracji, podkreślającej walory budynku. Rolety zewnętrzne SCREEN wykonane są ze wzmocnionych tkanin o różnym stopniu prześwitu. Występują w aż 47 wzorach kolorystycznych – od bieli, poprzez ecru i różne odcienie szarości, po antracyt i czerń. Każda dostępna tkanina ma inne właściwości optyczne i termiczne, które możemy idealnie dopasować do konkretnych potrzeb domowników. Roletami zewnętrznymi SCREEN możemy sterować nie tylko za pomocą tradycyjnego przełącznika naściennego lub pilota, ale także poprzez aplikację internetową, która umożliwia zwijanie i rozwijanie rolet z dowolnego miejsca na świecie.

Instalacja sterująca osłonami okiennymi może być częścią całego systemu „smart home”, w ramach którego możemy zsynchronizować pracę rolet zewnętrznych SCREEN z termostatem, klimatyzacją i oświetleniem. Takie podejście do projektowania instalacji sprawia, że nasz dom jest nie tylko bezpieczny i nowoczesny, ale wręcz innowacyjny i energooszczędny. Obsługa całego systemu jest prosta, szybka i w pełni intuicyjna. Wystarczy instalacja odpowiedniej aplikacji, by nasz telefon, tablet lub komputer osobisty zamieniły się w prawdziwe „centrum zarządzania prywatnym wszechświatem”.

Nowoczesne rolety zewnętrzne – z dala od miejskiego zgiełku i blisko z naturą

Dominującym trendem nowoczesnej architektury są duże przeszklenia. Dzięki nim zapewniamy sobie nie tylko maksymalną ilość naturalnego światła, ale także naturalne przejście i łączenie między domem a krajobrazem za oknem. Choć wielkie okna wzbudzają powszechny zachwyt, musimy pamiętać, że wymagają one odpowiedniej osłony.

Rolety zewnętrzne SCREEN możemy zamontować nawet na bardzo dużych powierzchniach – do 18 metrów kwadratowych. Do wyboru mamy montaż elewacyjny, wnękowy lub podtynkowy. Pamiętajmy, by wariant instalacji rolety zaplanować już na etapie projektowania budynku. Aby system osłony okien w pełni synchronizował z zakładanym projektem architektonicznym, musimy dokonać wyboru odpowiednich skrzynek, w których umieszczony jest mechanizm rolety. W przypadku tych montowanych na elewacji mamy do wyboru różne kształty - owalny, kwadratowy lub ścięty pod kątem 45 stopni. Rolety SCREEN dostępne są w dwóch podstawowych konfiguracjach: standardowej – bez prowadzenia bocznego tkaniny oraz ZIP, która zapewnia dodatkowe zabezpieczenie, poprzez zintegrowanie prowadnic z tkaniną.


Rolety zewnętrzne SCREEN wykonane są z odpowiednio wzmocnionych tkanin o różnym stopniu przezierności (od 0% do 4%). Dzięki szerokiej gamie dostępnych tkanin oraz kolorów obudowy możemy je idealnie dopasować zarówno do fasady budynku, jak i aranżacji wnętrza. Tkaniny i obudowy zastosowane w roletach zewnętrznych SCREEN są odporne na promienie słoneczne, temperaturę i działanie czynników zewnętrznych, a przy tym są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Po umyciu tkaniny, możemy swobodnie zwijać ją „na mokro” bez ryzyka nieprawidłowego działania osłony.
 

Jak wykorzystać rolety zewnętrzne, by stworzyć inteligentny dom?

Za pomocą rolet zewnętrznych SCREEN możesz stworzyć bezpieczny azyl zarówno w wielkim mieście, jak i na totalnym odludziu. Dzięki włączeniu ich w system „smart home” możemy zarządzać zasłanianiem i odsłanianiem rolet zdalnie z dowolnego miejsca lub tworzyć indywidualne scenariusze, które pozwolą roletom na automatyczne dopasowywanie się do zmieniających warunków. Możemy także tak zaprogramować system, by opuszczał lub podnosił rolety o określonej godzinie.


Co więcej, rolety zewnętrzne mogą symulować naszą obecność w domu podczas urlopów czy wyjazdów służbowych. Wystarczy tak określić scenariusze sterujące osłonami, by zasuwały się lub odsłaniały w konkretny dzień o określonych porach. Ponadto system wyposażony jest w możliwość przesyłania informacji zwrotnych o wykonaniu lub niewykonaniu konkretnego zadania w ramach zaprogramowanego scenariusza.

Połączenie rolet z czujnikami mierzącymi temperaturę i poziom nasłonecznienia umożliwia skuteczne zabezpieczenie naszych wnętrz przed przegrzaniem lub niepotrzebnym zużyciem energii poprzez korzystanie z klimatyzatora. Takie rozwiązanie sprawia, że inwestycja w budowę inteligentnego domu może realnie przełożyć się nie tylko na oszczędności, ale także zdrowie i bezpieczeństwo domowników.

 
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22