Na co zwrócić uwagę?

Jakie rolety do kuchni będą odpowiednie? Cóż, mowa o miejscu, w którym spędzamy dużą część wolnego czasu, przygotowujemy potrawy oraz spożywamy wspólne posiłki. Codzienne użytkowanie sprawia, że jest ona wyjątkowo narażona na zabrudzenia. Montowane w niej osłony powinny zapewniać nam płynną regulację przepływu światła. Chcąc zaoszczędzić trochę wolnego miejsca, powinniśmy wybrać osłonę, która ma możliwość instalacji w świetle szyby. Tym sposobem poza wolną przestrzenią, uzyskamy swobodny dostęp do okna, z którego tak często korzystamy.
Kolejna kwestia, o której warto pamiętać, to odporność na zabrudzenia. Roleta do kuchni narażona jest m.in. na:

  • osadzanie się brudu i kurzu,
  • działanie tłuszczu,
  • oddziaływanie wilgoci i dużych różnic temperatur,
  • zanieczyszczeniem resztkami jedzenia,
  • działanie substancji zapachowych.
Nowoczesne rolety do kuchni marki Anwis są bardzo często produkowane z drewna. Jest to materiał łatwy w czyszczeniu i co najważniejsze — zabezpieczony (za pomocą lakieru i farby) przed oddziaływaniem ww. czynników. Warto dodać, że żaluzje do kuchni czyści się dwuetapowo, czyli najpierw za pomocą suchej, a następnie mokrej ściereczki. Jeśli zatem zastanawiacie się Państwo, co na okno w kuchni zawiesić, warto zwrócić uwagę na sposób czyszczenia żaluzji. Sprzedawca powinien udzielić wyczerpujących informacji na ten temat. Produkty marki Anwis są łatwe w czyszczeniu i zapewniają maksimum ochrony przed działaniem wilgoci, gorącej pary wodnej i drobnych cząsteczek oleju.
 

Roletki rzymskie transparentne zapewniają prywatność w ciągu dnia.

Od góry, czy od dołu?

Ciekawym pomysłem na aranżację okien kuchennych może okazać się wybór nowego rodzaju rolet rzymskich marki ANWIS, montowanych bezpośrednio w świetle szyby. Rolety rzymskie RVS pozwalają na ich obustronną regulację, od góry i od dołu, za pomocą wygodnych uchwytów. Zasłonięcie jedynie dolnej części zapewni nam nie tylko odpowiednie nasłonecznienie, ale i prywatność podczas przygotowywania lub spożywania posiłków. Po zwinięciu tkaniny uzyskamy efekt klasycznej rolety. Dzięki estetycznym fałdom, tworzącym się pomiędzy fiszbinami, otrzymamy także nowoczesną i wyjątkową ozdobę okna. Tkanina zastosowana w tym systemie mocowana jest na rzepy, przez co w dowolnym momencie możemy ją odpiąć, wyprać, a nawet wymienić.
 

Roletki rzymskie mogą tworzyć dekoracyjne fałdy na dowolnej wysokości okna.


Równie interesującą propozycją są 
żaluzje plisowane ANWIS, które występują w różnych konfiguracjach. W przypadku kuchni ciekawym rozwiązaniem będzie wybór zestawu umożliwiającego zamontowanie dwóch tkanin w jednym systemie. Wykorzystanie materiału transparentnego u góry oraz zaciemniającego w części dolnej wraz z możliwością płynnej regulacji ich położenia zapewni nam dużą swobodę podczas codziennego użytkowania. Po całkowitym złożeniu okno kuchenne pozostaje w całości odsłonięte, dzięki czemu nasza pomieszczenie przez cały czas pozostaje odpowiednio nasłoneczniona. Podobnie jak w przypadku rolet rzymskich, żaluzje plisowane możemy wyczyścić na mokro, co w żaden sposób nie wpłynie na ich właściwości i sposób użytkowania.
 

Rolety góra dół pozwalają utworzyć w oknie zazdrostkę.

Podsumowując…

Niezależnie od rozwiązań, na jakie zdecydujemy się podczas aranżacji naszej kuchni, pamiętajmy, aby połączyć ze sobą element praktyczny i dekoracyjny. Tylko takie zestawienie pozwoli nam na zaprojektowanie niepowtarzalnego wnętrza, które zachwyci nie tylko domowników, ale i gości.
 

Rolety góra dół pozwalają na szybką zmianę pozycji osłony.


Produkty marki ANWIS są zgodne z normami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci (Child Safety).

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22