Na co zwrócić uwagę?

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużą część wolnego czasu, przygotowujemy potrawy oraz spożywamy wspólne posiłki. Codzienne użytkowanie sprawia, że jest ona wyjątkowo narażona na zabrudzenia. Montowane w niej osłony powinny być zatem łatwe w utrzymaniu czystości oraz zapewnić nam płynną regulację przepływu światła. Chcąc zaoszczędzić trochę wolnego miejsca powinniśmy wybrać osłonę, która posiada możliwość instalacji w świetle szyby. Tym sposobem poza wolną przestrzenią, uzyskamy swobodny dostęp do okna, z którego tak często korzystamy.

Roletki rzymskie transparentne zapewniają prywatność w ciągu dnia.

Od góry, czy od dołu?

Ciekawym pomysłem na aranżację okien kuchennych może okazać się wybór nowego rodzaju rolet rzymskich marki ANWIS, montowanych bezpośrednio w świetle szyby. Rolety rzymskie RVS pozwalają na ich obustronną regulację, od góry i od dołu, za pomocą wygodnych uchwytów. Zasłonięcie jedynie dolnej części zapewni nam nie tylko odpowiednie nasłonecznienie, ale i prywatność podczas przygotowywania lub spożywania posiłków. Po zwinięciu tkaniny uzyskamy efekt klasycznej rolety. Dzięki estetycznym fałdom, tworzącym się pomiędzy fiszbinami, otrzymamy także nowoczesną i wyjątkową ozdobę okna. Tkanina zastosowana w tym systemie mocowana jest na rzepy, przez co w dowolnym momencie możemy ją odpiąć, wyprać a nawet wymienić.

Roletki rzymskie mogą tworzyć dekoracyjne fałdy na dowolnej wysokości okna.

Równie interesującą propozycją są żaluzje plisowane ANWIS, które występują w różnych konfiguracjach. W przypadku kuchni ciekawym rozwiązaniem będzie wybór zestawu umożliwiającego zamontowanie dwóch tkanin w jednym systemie. Wykorzystanie materiału transparentnego u góry oraz zaciemniającego w części dolnej wraz z możliwość płynnej regulacji ich położenia, zapewni nam dużą swobodę podczas codziennego użytkowania. Po całkowitym złożeniu, żaluzja zajmuje niewielkie rozmiary, dzięki czemu nasza kuchnia przez cały czas pozostanie odpowiednio nasłoneczniona. Podobnie jak w przypadku rolet rzymskich, żaluzje plisowane możemy wyczyścić na mokro, co w żaden sposób nie wpłynie na ich właściwości i sposób użytkowania.

Rolety góra dół pozwalają utworzyć w oknie zazdrostkę.

Podsumowując…

Niezależnie od rozwiązań, na jakie zdecydujemy się podczas aranżacji naszej kuchni, pamiętajmy aby połączyć ze sobą element praktyczny i dekoracyjny. Tylko takie zestawienie pozwoli nam na zaprojektowanie niepowtarzalnego wnętrza, które zachwyci nie tylko domowników, ale i gości.

Rolety góra dół pozwalają na szybką zmianę pozycji osłony.


Produkty marki ANWIS są zgodne z normami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci (Child Safety).

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie