Ze względu na swój ponadczasowy charakter, kuchnia w stylu prowansalskim doskonale sprawdzi się w każdym domu, a co więcej będzie mogła w nim pozostać na lata, nie tracąc przy tym swojego uroku i wyjątkowego klimatu. Stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku tych wszystkich osób, które cenią sobie nowoczesne wnętrza, w których królują proste formy, a przestrzeń jest odpowiednio uporządkowana.


Kuchnia w stylu prowansalskim – ogólna charakterystyka
W przypadku wyboru stylu prowansalskiego do urządzenia wnętrza kuchni, należy pamiętać o kilku charakterystycznych elementach, które składają się na tego typu aranżacje. Mowa w tym momencie o naturalnych materiałach, które mają za zadanie przywodzić na myśl piękne krajobrazy oraz bliskość z przyrodą. Stąd też istotnym elementem będą meble kuchenne, które w głównej mierze powinny być wykonane z drewna. Oczywiście mogą one posiadać zarówno kamienny blat, jak i metalowe rączki. Warto jednak pamiętać, aby charakteryzowały się one lekkimi i finezyjnymi kształtami, które bardzo często łączone są z delikatnymi rzeźbieniami. Dodatkowo warto w takim pomieszczeniu zastosować jasne barwy na ścianach. Są one nieodzownym elementem stylu prowansalskiego i z pewnością wpłyną na to, aby wnętrze kuchni było widne i nieprzytłaczające. Mowa w tym momencie o wykorzystaniu takich kolorów jak np. beżowy, biały, ecru oraz jasny, ciepły brąz. Nie bez znaczenia pozostaje również aranżacja okien. Jakie osłony sprawdzą się zatem najlepiej w kuchni w stylu prowansalskim?


Rolety rzymskie – idealny sposób na dekorację okien w kuchni urządzonej w stylu prowansalskim

Doskonałym sposobem na podkreślenie subtelności, prostoty i bezpretensjonalności stylu prowansalskiego, są rolety rzymskie. Te niezwykle praktyczne i uniwersalne dekoracje okienne, które możemy wybrać w pastelowych kolorach, czyli barwach charakterystycznych dla omawianego stylu. Są produktami łatwymi i przyjaznymi w montażu, a to za sprawą tego, że można je przymocować na kilka sposobów. Mowa w tym momencie zarówno o montażu w świetle okna (gdzie możliwa jest obsługa dwukierunkowa), jak również do ściany lub sufitu.
 
Oczywiście przy wyborze rolet należy kierować się indywidualnymi preferencjami, zwracając przy tym uwagę nie tylko na sposób ich montażu, ale także na materiał, z którego zostały wykonane. W stylu prowansalskim doskonale sprawdzają się dekoracje okienne wykonane z bawełny lub lnu. Jednak wspomniana kwestia w dużej mierze zależna jest także od pomieszczenia, w którym będziemy chcieli wykorzystać omawiane produkty. Nie od dziś wiadomo, że roleta rzymska w kuchni w większym stopniu narażona jest na działanie wilgoci i brudu aniżeli ta, którą zamontujemy np. w sypialni. Stąd też roleta rzymska do kuchni może być również wykonana z odpornych materiałów takich jak poliester. W ten sposób dekoracje okienne dłużej zachowają nienaganny wygląd. Oczywiście, w każdym rodzaju rolety tkanina mocowana jest na rzepy, przez co w łatwy sposób możemy ją zdjąć, wyprać i ponownie zawiesić na oknie.

 

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22