Klasyczne rolety rzymskie sterowane są ręcznie za pomocą łańcuszka lub elektrycznie przy użyciu pilota. Mając na względzie wygodę użytkowania, mogą być montowane na ścianie, suficie, we wnęce okiennej lub na ramie skrzydła okiennego. Roleta rzymska na okno balkonowe wcale nie musi utrudniać bieżącego korzystania z wejścia.

Nowością na rynku jest montowana w świetle szyby roleta rzymska REV marki ANWIS.

Roleta rzymska  na okno to funkcjonalne rozwiązanie montażowe, które łatwo zastosować w praktyce. Konstrukcja rolety RVS składa się z dwóch rynien (górnej i dolnej), do których przy pomocy rzepa mocowana jest tkanina dekoracyjna. Rynny rolety rzymskiej REV można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej przy pomocy uchwytów sterujących zamontowanych na rynnie. Sterując rynną, możemy zasłaniać wybrane partie okna. Dzięki sznurkom napinającym, rolety ozdobne można zatrzymać na dowolnej wysokości. W ten sposób osłona może utworzyć zazdrostkę z efektownymi zakładkami. Jedną z najważniejszych zalet systemu RVS jest łatwość zdjęcia i wyprania tkanin, dzięki czemu jest to również dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Minimalistyczne rolety zbierają znacznie mniej kurzu i sierści niż tekstylia okienne w postaci zasłon i firan. Rolety rzymskie to również doskonałe rozwiązanie do kuchni i łazienki, gdzie chcemy zachować odrobinę prywatności, wpuszczając jednocześnie światło dzienne do pomieszczenia. To świetny wybór zarówno do dużych pomieszczeń, jak i małych kawalerek, gdzie każdy centymetr powierzchni użytkowej jest na wagę złota.


Rolety rzymskie na wymiar mogą być montowane do ściany lub na ramę okna.


Unikalne rozwiązanie rolety rzymskiej REV, daje swobodę w przesłanianiu wybranej części okna.

Rolety rzymskie w systemie REV montowane są głównie w świetle szyby, dzięki czemu nie odstają i nie utrudniają otwierania skrzydeł okiennych. W ofercie ANWIS dostępne są dwa systemy rolet rzymskich REV:

  • REV1 - mechanizm z rynną górną stałą, a dolną ruchomą;
  • REV2 mechanizm z dwoma ruchomymi rynnami.
Nawet po całkowitym zsunięciu, tekstylne elementy rolet tworzą na szybie efektowne fałdy dekoracyjne.
 

Roletki rzymskie mogą być gładkie lub wzorzyste.


Kolekcja tkanin marki ANWIS dedykowana do rolet rzymskich i zasłon obejmuje 200 tkanin dekoracyjnych w tym tkaniny transparentne, dimout (częściowo zaciemniające) i blackout (całkowicie zaciemniające). Rolety rzymskie białe to najpopularniejszy wybór konsumentów ze względu na dużą przepuszczalność światła i perfekcyjną estetykę. Roleta rzymska zaciemniająca to z kolei doskonała propozycja dla wszystkich miłośników długiego spania.

Podobnie jak kolor tkaniny, możemy wybrać odpowiednią barwę systemu rolety rzymskiej REV, która będzie zbliżona do koloru do ramy i detali okiennych. Wachlarz dostępnych barw to: śnieżnobiały, biel kremowa, beż, brąz, bazaltowy szary, antracyt, czerń, anoda silver, anoda szampańska, złoty dąb oraz orzech.

Roletki rzymskie mogą być transparentne, semi-transparentne lub zaciemniające.


Roleta rzymska w systemie REV to ponadczasowa dekoracja, która w praktyczny sposób uchroni nas przed spojrzeniami sąsiadów jednocześnie nie zaciemniając całkowicie pomieszczenia. Różne możliwości konfiguracji rolet i materiału pozwalają uzyskać pożądany stopień nasłonecznienia w pomieszczeniu, chroniąc nas przed upalnym słońcem w środku lata. Zimą z kolei uzyskamy przyjemne, naturalne światło.
 

Produkty marki ANWIS są zgodne z normami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci  (Child Safety).

 


Odwiedź nasz kanał YouTube, by poznać więcej pomysłów i inspiracji na nowoczesne oraz stylowe dekoracje okienne pod linkiem:

https://www.youtube.com/user/AnwisPolskaVideo/videos

Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22