Klasyczne rolety rzymskie sterowane są ręcznie za pomocą łańcuszka lub elektrycznie przy użyciu pilota. Mogą być montowane na ścianie lub suficie, we wnęce okiennej oraz na ramie skrzydła okiennego.

Nowością na rynku jest montowana w świetle szyby roleta rzymska RVS marki ANWIS.

Konstrukcja rolety RVS składa się z dwóch rynien (górnej i dolnej), do których przy pomocy rzepa mocowana jest tkanina dekoracyjna. Rynny rolety rzymskiej RVS można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej przy pomocy uchwytów sterujących zamontowanych na rynnie. Sterując rynną możemy zasłaniać od góry i od dołu wybrany fragment szyby. Dzięki sznurkom napinającym, roletę można zatrzymać na dowolnej wysokości. W ten sposób osłona może utworzyć w oknie zazdrostkę z efektownymi zakładkami. Jedną z najważniejszych zalet tego systemu jest łatwość zdjęcia i wyprania tkanin.

Rolety rzymskie na wymiar mogą być montowane do ściany lub na ramę okna.

Unikalne rozwiązanie rolety rzymskiej RVS, daje swobodę w przesłanianiu wybranej części okna.

Rolety rzymskie w systemie RVS montowane są głównie w świetle szyby, dzięki czemu nie utrudniają otwierania skrzydeł okiennych. W ofercie ANWIS dostępne są dwa systemy rolet rzymskich RVS: RVS1 - mechanizm z rynną górną stałą, a dolną ruchomą oraz RVS2 mechanizm z dwoma ruchomymi rynnami. Atutem rolet rzymskich jest fakt, że nawet po całkowitym zsunięciu tworzą na szybie efektowne fałdy dekoracyjne.

Roletki rzymskie mogą być gładkie lub wzorzyste.

Kolekcja tkanin marki ANWIS dedykowana do rolet rzymskich i zasłon obejmuje ok. 200 tkanin dekoracyjnych w tym tkaniny transparentne, dimout i blackout.

Ponadto w zależności od kolorów okna lub detali okiennych możemy dobrać odpowiedni kolor systemu rolety rzymskiej RVS. Dostępne kolory w standardzie to: biały, brąz, antracyt, silver, mosiądz.

Roletki rzymskie mogą być transparentne, semi-transparentne lub zaciemniające.

Roleta rzymska RVS to przede wszystkim dekoracja okienna. Jednak doskonale sprawdzi się również jako osłona przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, a także przed nadmiernym nasłonecznieniem.
 

Produkty marki ANWIS są zgodne z normami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci (Child Safety).

 

Więcej pomysłów na praktyczne i stylowe przesłonięcie okien znajdziesz na naszym firmowym kanale Youtube

 
Polecane wpisy
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie