Rolety materiałowe wewnętrzne dzień noc cieszą się dużą popularnością w mieszkaniach i domach, przede wszystkim dzięki swoim podstawowym zaletom. Składają się z dwóch naprzemiennie ułożonych pasów materiału, które mają zupełnie inne zadania. Jeden ma wpuszczać światło do pomieszczenia, a drugi ma je subtelnie ograniczać. Dzięki takiemu rozwiązaniu to my sami decydujemy, ile światła wpuścimy do naszego wnętrza. Roletę materiałową dzień noc możemy podnieść w całości do góry lub do połowy okna i rozjaśnić mocno wnętrze, możemy częściowo je doświetlić, zachowując przy tym przesłonięcie okna i zapewnienie prywatności, ale możemy także całkowicie je wyciemnić. Ta podstawowa zaleta sprawdzi się doskonale, gdy chcemy stworzyć odpowiedni klimat do odpoczynku.

Żaluzje dzień noc to tanie rolety. Montaż rolety jest łatwy i sprawdzi się na każdym oknie.
Rolety materiałowe plisowane to z kolei rozwiązanie dla tych, którzy chcą połączyć funkcjonalność z nowoczesnym wystrojem wnętrza i tych, którym zależy na przesłonieniu dowolnego fragmentu okna. Mogą to być oczywiście nietypowe kształty. Plisy możemy montować w dwóch łączeniach kolorystycznych, tworząc z nich wersję dzień noc, co bardzo podnosi komfort użytkowania związany z pożądanym oświetleniem pomieszczenia. Roletę materiałową wewnętrzną plisowaną możemy bowiem ustawić na dowolnej wysokości – nawet w połowie okna. To pozwala nam doświetlać partie pokoju, na których najbardziej nam zależy – np. górę lub dół. Dzięki tkaninom o różnym stopniu przepuszczalności możemy sami filtrować naturalne światło dzienne dopasowując je do aktualnych potrzeb. Przeanalizujmy zatem, co najlepiej sprawdzi się przy konkretnych formach odpoczynku.

Spokojny i zdrowy sen

Sen jest podstawową formą regeneracji organizmu człowieka, dlatego bardzo ważne jest zapewnienie sobie odpowiednich warunków snu. Kluczowe czynniki to oczywiście odpowiednia struktura podłoża, czyli materac, poduszka, temperatura w pokoju, ale także – oświetlenie. Wiele osób pracujących na zmiany, zmuszona jest siłą rzeczy do tego, aby o ten najbardziej wartościowy, odbudowujący sen, zadbać w ciągu dnia. Jeśli położymy się w jasnym, mocno naświetlonym naturalnie pomieszczeniu, nie wypoczniemy, ponieważ nie pozwolą nam na to nasze receptory wrażliwe na światło. Ciemność zapewnia wytwarzanie się w organizmie melatoniny, która ułatwia zasypianie. Dodatkowo, wiele mieszkań i domów w centrach miast, nawet w nocy narażona jest na wpływ niekorzystnego sztucznego światła w postaci neonów, latarni, diod, które przebijają się przez okna i wpadają do pomieszczeń. Jak widać, osłonięcie okien jest wręcz koniecznością, aby uchronić się przed szkodliwymi czynnikami. Dla zapewnienia spokojnego snu sprawdzą się zarówno rolety wewnętrzne materiałowe dzień noc jak i rolety wewnętrzne plisowane – oba warianty dają możliwość sterowania ilością oświetlenia i pozwalają na komfortowe zaciemnienie wnętrza. 

Odpoczynek pełen pasji

Dla większości z nas, zapracowanych i planujących skrupulatnie każdy dzień, formą odpoczynku w domowym zaciszu jest realizowanie swoich pasji. Może to być czytanie książek, które wyjątkowo odpręża i pozwala przenieść się na chwilę w inny świat. Bardzo ważne jest zadbanie w tym czasie o światło, które odgrywa kluczową rolę dla komfortu i zdrowia naszych oczu. Gdy czytamy w ciągu dnia, doskonałym rozwiązaniem są rolety wewnętrzne plisowane, ponieważ przy ich odpowiednim ustawieniu możemy wpuścić do pomieszczenia korzystną ilość światła bezpośrednio w miejsce, w którym czytamy, a wyciemnić górną część – zachowują przy tym prywatność i przesłonić widoczność. Pamiętajmy, aby miejsce do komfortowego czytania znajdowało się zawsze jak najbliżej okna. Unikajmy kątów przeciwległych do miejsca wpuszczenia światła i starajmy się siadać tyłem do wiązki promieni słonecznych, aby mogły bezpośrednio doświetlać tekst, a nie raziły nas w oczy. 
 
Rolety góra dół dają pełną kontrolę nad wpadającym przez okna światłem.

Wielu z nas lubi także po pracy oglądnąć ulubiony serial i film. Chcemy wtedy zapewnić sobie maksymalną wygodę, o której stanowi także widoczność ekranu telewizora czy komputera. Doskonale sprawdzą się rolety wewnętrzne materiałowe dzień noc, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na półprzezroczyste tkaniny. Przesłonimy okno, utrzymując jednocześnie lekkie światło w pomieszczeniu, co nie będzie męczyć naszych oczu. Pamiętajmy bowiem, że całkowite zaciemnienie pomieszczenia, w którym oczy są narażone na emisję sztucznego niebieskiego światła, jest bardzo niekorzystne dla zdrowia. Rozwiązanie wykorzystujące rolety wewnętrzne dzień noc pozwoli także uniknąć refleksów światła, które mogą pojawiać się na ekranie, a tym samym zwiększy komfort i radość z naszej ulubionej, relaksującej czynności.

Aktywny odpoczynek – coś dla duszy i coś dla ciała

Nie wszyscy lubią wypoczywać biernie. Dla wielu osób jedyną słuszną formą relaksu jest aktywność fizyczna, chociażby taka, uprawiana w domowym zaciszu. Popularną ostatnio formą, która dba o kondycję ciała oraz spokój umysłu, jest joga. Specjaliści z tego zakresu zaznaczają, że warunki w jakich będziemy ćwiczyć, są równie ważne jak technika. Podstawą jest oczywiście odpowiedni nastrój, o którym stanowi odpowiednie naturalne oświetlenie, pozwalające ładować energię. Najlepiej miejsce do ćwiczeń zorganizować w pobliżu okien. Jednak jogini zgodnie twierdzą, światła nie może być za dużo, ponieważ będzie dekoncentrować swoim blaskiem, dlatego warto zdecydować się na rolety wewnętrzne materiałowe dzień noc. Możemy ustawiać je odpowiednio do pogody – w słoneczne dni całkowicie zasłonić okno, pozwalając jedynie przebijać się promieniom słonecznym przez sami-transparentną tkaninę, a podczas pochmurnej pogody, przesłonić częściowo, zapewniając dostęp światła przez przezroczyste pasy. Złoty środek – to klucz do sukcesu zarówno w aranżacji przestrzeni, jak i ćwiczeniach dla duszy i ciała. 

Podsumowując – odpowiednie oświetlenie lub zaciemnienie, niezależnie od formy aktywności podejmowanej w celu odpoczynku, regeneracji organizmu, odrobiny relaksu, jest niemal kluczowe. Oczywistym jest, że nie zmieniamy rolet w zależności od tego, czy aktualnie pracujemy, czy odpoczywamy, dlatego należy przeanalizować te czynniki przed finalnym wyborem. Rolety materiałowe wewnętrzne dzień noc i rolety wewnętrzne materiałowe plisowane to dwa uniwersalne rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się, jeśli chodzi o sterowanie oświetleniem wnętrz w różnych sytuacjach. 
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22