Styl loftowy (industrialny)

Surowa i otwarta przestrzeń, oryginalne meble pofabryczne, beton, cegła, drewno i metal – Polacy pokochali wnętrza w stylu industrialnym rodem z Nowego Jorku. I choć rzadko aranżujemy opustoszałe fabryki, to budując dom lub łącząc mieszkania w zabudowach wielorodzinnych coraz chętniej stawiamy na duże, otwarte metraże. Śmiało łączymy nie tylko salon z kuchnią, ale także salon z sypialnią, a nawet łazienką.

Drewniane żaluzje wewnętrzne wizualnie ocieplają surowy charakter loftowych przestrzeni. W tego typu wnętrzach idealnie sprawdzą się lamele o szerokości 50 mm lub 70 mm, które efektownie przysłonią zarówno małe okna na poddaszach, jak i duże przeszklenia. Warto pamiętać, że do dyspozycji mamy drewniane żaluzje wewnętrzne w bogatej gamie kolorystycznej – od naturalnego drewna, poprzez subtelne szarości, po głębokie brązy i czerń.

Okien w przestrzeniach industrialnych nie przykrywa się zasłonami materiałowymi. Dominuje tu ciemna, nieco mroczna kolorystyka, którą idealnie rozświetlają promienie słoneczne wpadające do wnętrza przez szczelinki między ruchomymi lamelami. Rozproszone w ten sposób światło pozwoli wydobyć strukturę ścian, które często zdobią postarzane cegły lub nierównomiernie położony beton.\

Styl skandynawski

Ponadczasowe połączenie bieli, szarości i jasnych mebli z naturalnych materiałów - styl skandynawski na stałe rozgościł się w polskich domach. Drewniane żaluzje wewnętrzne doskonale podkreślają uniwersalność i minimalizm, charakteryzujące ten popularny styl. Wąskie lamele w naturalnym kolorze jasnego drewna lub pomalowane na biało z pewnością dodadzą im należnego szyku i elegancji.

Wnętrza w stylu skandynawskim wyróżnia duża ilość światła słonecznego. Drewniane żaluzje wewnętrzne pozwalają efektywnie sterować intensywnością wpadających promieni słonecznych. Mogą być regulowane ręcznie lub przy użyciu pilota czy smartfona. Sprawdzą się zarówno w kuchni, salonie, jak i sypialni.

Styl skandynawski wyróżnia szacunek do naturalnych materiałów, zwłaszcza drewna. Wszelkie rozwiązania aranżacyjne muszą być proste, uporządkowane i funkcjonalne. Jasne, skandynawskie wnętrza przynoszą ukojenie, poczucie harmonii i ładu, dlatego tak chętnie w nich wypoczywamy. Drewniane żaluzje wewnętrzne doskonale podkreślają ten charakter, a jednocześnie sprawiają, że wnętrza w których dominuje biel nie wydają się sterylne i zimne.

Styl japandi
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się połączenie klasycznego stylu skandynawskiego z japońskim minimalizmem w duchu zen. Styl japandi cechuje przede wszystkim oszczędność formy, w co idealnie wpisują się drewniane żaluzje wewnętrzne. Co ciekawe, podczas gdy we wnętrzach w stylu skandynawskim wykorzystuje się głównie naturalne drewno jasne lub malowane na biało, we wnętrzach w stylu japandi zauważyć można dodatki z ciemnego i egzotycznego drewna.

Styl japandi charakteryzuje się większą ilością dodatków i bibelotów, które idealnie podkreśla rozproszone światło słoneczne. Aranżacji wnętrz przyświeca filozofia wabi-sabi, która zwraca uwagę na nieoczywiste piękno tkwiące w niedoskonałościach formy lub faktury, a odpowiednio sterowane promienie słoneczne jeszcze bardziej je podkreślają.
 

Styl boho

Na polskie salony coraz śmielej wkracza styl boho. Pokochały go zwłaszcza osoby znudzone klasycznym podejściem do aranżacji wnętrz, które postanowiły tworzyć przestrzeń z większą fantazją i polotem.

Wnętrza w stylu boho są wypełnione kolorowymi, etnicznymi dodatkami, które często powstały w ekologicznym duchu zero-waste. Miłośnicy tego stylu zwracają baczną uwagę na rodzaj i jakość używanego materiału, dlatego tak chętnie sięgają po drewniane żaluzje wewnętrzne. Lamele z naturalnego drewna doskonale komponują się z wiszącymi w oknach doniczkami oraz różnego rodzaju makramami zdobiącymi ściany.

Styl rustykalny

Miłośnicy natury chętnie decydują się na urządzanie wnętrz w stylu rustykalnym. Któż z nas nie tęskni za sielskim życiem na wsi, w domu pełnym rodzinnego ciepła, wspomnień i pamiątek sprzed lat. Bezpretensjonalność, oryginalność i eklektyzm poszczególnych pomieszczeń idealnie dopełnią proste drewniane żaluzje wewnętrzne.

Decydując się na wnętrza w stylu rustykalnym najważniejsze jest zachowanie umiaru i właściwych proporcji. Drewniane lamele doskonale zrównoważą mnogość barw, wzorów i faktur. Naturalne drewno na podłogach i w oknach sprawi, że rodzinne pamiątki zebrane przez dziesięciolecia będą zamknięte w jedną, prostą ramę, która nie będzie odwracać uwagi od tego, co najistotniejsze.

We wnętrzach w stylu rustykalnym najlepiej sprawdzą się żaluzje z ciemnego lub z postarzanego drewna idealnie dopasowanego do desek na podłodze i ewentualnych drewnianych stropów. Doskonałym pomysłem jest również użycie drewna malowanego na biało, które dodatkowo rozświetli i optycznie powiększy eklektycznie urządzone pomieszczenia.
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22