Żaluzje drewniane i bambusowe

​​Żaluzje wewnętrzne drewniane i bambusowe na wymiar


Jako producent wytwarzamy wysokiej jakości żaluzje drewniane i bambusowe na wymiar.

Oferujemy m.in. żaluzje drewniane, w których lamele zostały wykonane z drewna abachi. Ich oryginalna konstrukcja sprawia, że stanowią one doskonałą ochronę przed działaniem promieni słonecznych. Co więcej, abachi to rodzaj drewna, które wyróżnia się ciekawą fakturą. Bogate wzornictwo wprowadza do wnętrza domu lub mieszkania elegancję i kojarzy się z ciepłem i przytulną aranżacją.

Alternatywą dla abachi jest roleta drewniana z basswood, czyli drewna azjatyckiego. Jego wzornictwo jest bardzo subtelne, przez co można je dopasować do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym.

Dużą
popularnością cieszą się też rolety bambusowe. Ich cechą charakterystyczną jest niska waga i niewielka grubość lameli. Jednocześnie bambus jest powszechnie uważany za materiał ekologiczny, który łączy w sobie elegancję i funkcjonalność.


​​

Stwórz wnętrze w zgodzie z naturą, dzięki nowej kolekcji żaluzji bambusowych ANWIS!


W ofercie firmy ANWIS znajdują się różne modele żaluzji bambusowych, które różnią się nie tylko materiałem wykonania, ale też szerokością lameli. Nasza kolekcja obejmuje:
 
żaluzje bambusowe 50 mm,
żaluzje bambusowe 25 mm.
 
To unikalne i stylowe rozwiązania, które wprowadzają do wnętrza odrobinę świeżości. Dzięki różnorodnym wzorom i kolorom, żaluzje bambusowe 25/50 mm ANWIS umożliwiają łatwe dopasowanie do każdego pomieszczenia. Jednocześnie nawiązują do eko trendów, które cieszą się rosnącą popularnością. To dzięki naturalnym materiałom możesz stworzyć wnętrze, które będzie emanowało przytulną, ciepłą, a zarazem naturalną atmosferą.
  ​  Szukasz żaluzji drewnianych na wymiar?  Skontaktuj się z nami!

 

Rolety drewniane okienne - twórz aranżacje w wielkim stylu


Żaluzja drewniana oraz bambusowa to produkty marki ANWIS, które są doceniane przez użytkowników ceniących sobie naturalizm i elegancję. Integralną częścią żaluzji są lamele, które są dostępne w bardzo szerokiej ofercie kolorystycznej. Z powodzeniem można je dopasować do pomieszczeń zaaranżowanych zarówno w klasyczny, jak i bardziej nowoczesny sposób. Bambusowe i drewniane rolety to:
 
interesujące projekty wzorów,
zaskakujące i niebanalne odcienie.
 
Kolorystyka żaluzji utrzymana jest w szerokiej palecie barw ziemi. Wpływa ona na design zarówno żaluzji wykonanych z drewna oraz bambusa, jak i samych pomieszczeń.


 

 
​​


Drewniane żaluzje - osłony okienne personalizowane


Dzięki temu, że w ofercie stawiamy na wszechstronność, różnorodność i uniwersalność, nasi klienci mogą wybierać spośród wielu różnych rodzajów produktów. W ofercie mamy m.in.: żaluzje drewniane 70 mm, żaluzje bambusowe 50 mm, żaluzje drewniane 50 mm, żaluzje drewniane 25 mm.
 
Klient może również wybrać optymalny dla siebie system sterowania, sposób instalacji osłony, jak również personalizować jej wizualny aspekt. Przykładem jest drabinka, którą można zamówić w:
 
wariancie sznurkowym, gdzie jest ona praktycznie niewidoczna,
wariancie tekstylnym, który jest dobrze wyeksponowany i efektownie podkreśla charakter żaluzji.
 
Jednocześnie drabinki tekstylne mogą być dostępne w kilku różnych szerokościach: 10, 12, 25 lub 38 mm, a jej wygląd może nawiązywać lub kontrastować z barwą żaluzji.
 
Klient może również dobrać interesujące go pokrętło, maskownicę rynny górnej, a nawet takie detale jak obciążnik sznurka. Wszystko po to, aby mieć pełną kontrolę nad wyglądem żaluzji, które przecież mają stać się integralną częścią aranżacji pokoju.
 
Na koniec warto również dodać, że dobrą praktyką jest umiejętne łączenie żaluzji z zasłonami. Połączenie tych dwóch elementów sprawi, że aranżacja pokoju stanie się jeszcze bogatsza i bardziej harmonijna.
 

 


Nowe innowacyjne rozwiązania: MegaView oraz Twin Pull


Żaluzje drewniane i bambusowe o szerokości lameli 50 mm - sterowane sznurkiem - oferują teraz kilka interesujących rozwiązań.

Jedną z propozycji jest system MegaView, gdzie w pozycji otwartej lamele grupowane są w pary. Tworzące się w ten sposób przestrzenie pomiędzy drewnianymi listwami pozwalają na wpuszczenie do wnętrza znacznie większej ilości naturalnego światła. Tego typu żaluzje są idealnym rozwiązaniem dla dużych przeszkleń, gdy chcemy cieszyć się panoramicznym widokiem za oknem bez konieczności częstego podnoszenia i opuszczania żaluzji. Obracając lamele do pozycji pionowej, zaciemnimy wnętrze podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli. 

Nowe możliwości oferuje również system sprężynowy Twin Pull. Mechanizm ten, obsługiwany przy użyciu zaledwie dwóch sznurków, eliminuje potrzebę stosowania długich elementów sterujących oraz pokrętła, co znacząco poprawia estetykę i wygodę użytkowania. Każdy ze sznurków odpowiada za obrót lamel oraz podnoszenie lub opuszczanie osłony. To bardzo proste i intuicyjne! Ponadto, system nie tworzy niebezpiecznych pętli, co pozwala na ich użytkowanie w pomieszczeniach, do których mają dostęp dzieci. System sprężynowy Twin Pull to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie nie tylko funkcjonalność i wygodę, ale także bezpieczeństwo i estetykę w swoim domu lub biurze.​
 


 

Alternatywa dla rolety: drewniane osłony o wszechstronnym zastosowaniu


Produkowane na wymiar żaluzje wykonane z drewna i bambusa sprawdzą się w miejscach, które są trudne do przesłonięcia. Mowa tu przede wszystkim o oknach, których powierzchnia dochodzi nawet do 3,6 metra kwadratowego. ANWIS to producent, którego oferta obejmuje również konstrukcje zaprojektowane z myślą o oknach wyróżniających się dość nietypowym kształtem. Żaluzje drewniane i bambusowe mogą bowiem przesłonić powierzchnię trójkątną lub trapezową. Sprawdzą się one zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym budownictwie.
  

 ​  Interesują Cię rozwiązania smart home?  Zapytaj o produkt!

Rolety drewniane podłączone do centrali sterującej tworzą inteligentny dom dopasowany do stylu życia domowników..


Jak wybrać odpowiednie żaluzje drewniane od producenta?


Małe okna to przestrzeń idealna dla osłon obsługiwanych ręcznie, przy pomocy sznurka lub łańcuszka koralikowego. Na tego typu przeszkleniach najlepiej sprawdzą się żaluzje drewniane o lamelach 25 mm. Posiadają one stalowe linki, dzięki którym osłona odpowiednio przylega do szyby. Będą one idealnie do kuchni, pokoju dziecka lub sypialni, a więc miejsc, których wnętrza są często wietrzone. Modele te można również wykorzystać na tarasie i balkonie, gdzie sprawdzą się jako stabilnie zamontowane, praktyczne i wygodne osłony.

Żaluzje i rolety drewniane na wymiar (opcjonalnie bambusowe), które składają się z szerszych lameli (50 i 70 mm) będą odpowiednie dla pomieszczeń z dużymi przeszkleniami. Rozwiązania tego typu sprawdzą się szczególnie w salonie. Żaluzje drewniane wewnętrzne umożliwiają tu płynną regulację położenia lameli. Do tego celu można wykorzystać mechanizm ręczny lub elektryczny. Sterowanie zautomatyzowane (elektroniczne) sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy:

  • żaluzje drewniane okienne montowane są w budynku o dużej powierzchni,

  • rozmieszczenie okien uniemożliwia zastosowanie patyka, sznurka lub łańcuszka koralikowego,

  • żaluzje wykonane są w dużym gabarycie, a ciężar lamel zmniejsza komfort ręcznego podnoszenia i opuszczania osłony.


Żaluzje wewnętrzne drewniane można podzielić na kilka części. Jest to wskazane zwłaszcza wtedy, gdy przeszklenia tworzą długi, jednolity ciąg. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik nie będzie musiał jednocześnie podnosić jednej, dużej i ciężkiej osłony. Podział na części pozwoli też na swobodne korzystanie z balkonu lub tarasu, a także dostosować oświetlenie wnętrza do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

Rolety drewniane: montaż inwazyjny czy montaż bezinwazyjny?


Jako producent żaluzji, dostarczamy naszym klientom modele bezinwazyjnie i inwazyjne. Czym się one od siebie różnią?

Te pierwsze montuje się bez naruszenia struktury stolarki. Tego typu rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku, gdy rolety wewnętrzne drewniane oraz bambusowe składają się z małych lameli (25 mm). W tym wariancie uchwyty nakłada się bezpośrednio na ramę okna lub drzwi. Montaż bezinwazyjny sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie można naruszyć struktury ściany, a więc np. w wynajmowanych pomieszczeniach. Co więcej, metoda bezinwazyjna umożliwia również wykorzystanie prowadzenia bocznego, dzięki któremu osłona jest stabilizowana w przypadku otwierania oraz uchylania okien.

Montaż inwazyjny sprawdza się z kolei w przypadku większych, a co za tym idzie - masywniejszych konstrukcji. Ciężkie rolety drewniane wewnętrzne (składające z np. z lameli 50 mm i 70 mm), a także żaluzje bambusowe (lamele 50 mm) mocuje się bezpośrednio do ściany lub sufitu. Dzięki temu użytkownik ma większą swobodę co do sposobu aranżacji określonej przestrzeni.


W naszym sklepie żaluzje drewniane posiadają wiele opcji montażu i sterowania.


Jak czyścić żaluzje i rolety drewniane?


Montaż żaluzji drewnianych to jedno, a ich czyszczenie to drugie. Na szczęście drewno (oraz bambus) są pod tym względem dość przyjaznymi materiałami. Roleta drewniana oraz żaluzja bambusowa na okno wymagają systematycznego czyszczenia. Dlaczego? Zanieczyszczenia, takie jak brud i kurz z biegiem czasu mogą być wchłaniane przez drewno (zwłaszcza w połączeniu z parą wodną). Chcąc tego uniknąć, wystarczy przecierać rolety i żaluzje za pomocą zwykłej miotełki lub ściereczki z mikrofibry.
  

Gdzie kupić żaluzje drewniane i bambusowe?


Żaluzje i rolety drewniane (bambusowe) to uniwersalny, a zarazem wszechstronny sposób na zaaranżowanie wnętrza domu lub mieszkania. Jeśli szukasz produktu odpowiedniego dla swojego stylu architektonicznego, to koniecznie skontaktuj się z nami. ANWIS to firma, która działa na rynku poprzez sieć autoryzowanych salonów sprzedaży, które znajdują się na terenie całej Polski. Zatrudnieni w nich specjaliści:
 
pomogą dobrać optymalne rozwiązanie dla Twojego domu lub mieszkania,
zaprezentują różne kompozycje kolorystyczne,
wykonają wszystkie niezbędne pomiary,
przeprowadzą profesjonalny montaż.
 
U nas znajdziesz zarówno modele przeznaczone do montażu w ramach stolarki drzwiowej i okiennej, jak i rolety drewniane na taras.
 
Można nas znaleźć m.in. w takich miastach jak Warszawa, Katowice, Poznań i Wrocław. Napisz do nas lub zobacz ofertę żaluzji w autoryzowanym salonie ANWIS, w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. 

 ​  Poznaj ofertę żaluzji od marki ANWIS.  Odwiedź nasz salon!

Sprawdź ofertę żaluzji, w naszym sklepie żaluzje drewniane można obejrzeć na wystawie.

BLOG ] Dowiedz się więcej o żaluzjach drewnianych i bambusowych:

 
Typ żaluzji poziomych Nietypowe kształty Opcjonalnie montaż bezinwazyjny Opcjonalnie sterowanie elektryczne/bateryjne min. szerokość (mm) min. wysokość (mm) max. szerokość (mm) max. wysokość (mm)
drewno 25 mm * * 260 300 2400 2600
drewno 50 mm * * * 400 300 3600 4000
drewno 70 mm * 450 300 2900 4000
bambus 25 mm * 260 300 1800 2000
bambus 50 mm * * 450 300 3000 4000
Anwis w liczbach
1000
dystrybutorów w całej Polsce
42 państwa
eksport na cały świat
3000
instalacji dziennie
801 88 99 22